Milujem WIN-WIN princíp. Niečo, čo je výhodné pre všetky zúčastnené strany. Pri investíciách to platí niekoľkonásobne.
Nikto neinvestuje preto, aby prerobil. A nikto nehľadá investora preto, aby sa stal jeho otrokom.

Častokrát som sa v minulosti zamýšlaľ nad tým, ako je možné, že banky požičiavajú ľuďom v podstate naše peniaze s tak vysokým úrokom. Pritom náš výnos na terminovanom vklade je cca 1,8 %.
Takéto nastavenie je WIN akurát tak pre banku. Naštastie existuje riešenie.

Kolektívne pôžičky.
peer-to-peer lending


Ľudia požičiavajú ľuďom bez drahých medzičlánkov.
Tento osvedčený model požičiavania vznikol vo Veľkej Británii. Dnes už je hlavne na západe veľmi rozšírený a točia sa v ňom miliardy.
Celosvetový objem takýchto pôžičiek už presiahol 10 miliárd, čo nepopierateľne poukazuje na fakt, že ide o inovatívny spôsob investovania (ale aj požičiavania).
Vyšší výnos pre investorov, nižší úrok pre tých, čo si chcú požičať.
Mne tento spôsob dáva zmysel. Preto do ňho investujem už viac ako rok. Som presvedčený o tom, že tak omnoho lepšie zhodnotím svoje peniaze, ako keby mi len mali ležať na účte. Naviac si tak môžem časom vytvoriť zaujímavý pasívny príjem, keďže môj ročný čistý výnos z investícií je 11,3 %. A ide hore.
vynos
Dlho som hľadal systém, cez ktorý budem týmto spôsobom investovať.
Nakoniec som sa rozhodoval medzi žltým melónom a bondorou (predtým známe ako isePankur).
Obidve možnosti sa javia ako krok správnym smerom. Ja som však išiel do bondory, pretože:
Dnes je krásna doba a vďaka internetu si môžeme budovať pasívne príjmy aj takto jednoduchým spôsobom.
Napriek tomu, buďte obozretní, ako zachádzate so svojimi financiami. Tento článok s vami zdieľam, pretože mám s bondorou a týmto typom investovania dobrú skúsenosť.
Aj tak sa ale jedná o stredne rizikovú investíciu a predtým, ako do toho pôjdete, dôkladne zvážte všetky riziká, ako to je so zdaňovaním a i.
Mnoho ľudí rieši, kam zainvestovať našetrené peniaze tak, aby začali znášať zlaté vajíčka. Každému vyhovuje niečo iné.
Práve investovanie je alfou a omegou pri hospodárení s financiami. Teda samozrejme, pokiaľ nechcete celý život čakať na dôchodok, ktorého sa možno ani nedočkáte.
Preto si odkladajte 10 % zo svojho príjmu, ktorý využijete VÝHRADNE na investície.
Netvrdím to iba ja. Túto radu si môžete prečítať takmer v každej motivačnej literatúre. Iba tak si môžete vybudovať finančnú slobodu. Preto vždy najskôr zaplatím sebe tým, že z každého príjmu ako prvé zainvestujem. Či už do bondory, alebo iných, pre mňa zaujímavých projektov.
A čo vy? Poznáte podobný, praxou a skúsenosťami overený spôsob investovania? Budem veľmi rád, ak sa podelíte o svoje poznatky v komentároch 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here